careerer قورباغه سینمایی قورباغه مهران رجبی

careerer: قورباغه سینمایی قورباغه مهران رجبی نیوشا ضیغمی برنامه ریزی مهران غفوریان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار پزشکی بالارفتن ضریب هوشی با درس خواندن

تحقیقات تازه پژوهشگران نشان می‌دهند که بین آموزش، تحصیلات و هوش ارتباط مستقیمی وجود داشته و هرسال آموزش زیاد باعث اوج رفتن بین یک تا ۵ درجه هوش خواهد شد.

بالارفتن ضریب هوشی با درس خواندن

بالارفتن ضریب هوشی با درس خواندن

عبارات مهم : آموزش

تحقیقات تازه پژوهشگران نشان می دهند که بین آموزش، تحصیلات و هوش ارتباط مستقیمی وجود داشته و هرسال آموزش زیاد باعث اوج رفتن بین یک تا ۵ درجه هوش خواهد شد.

به گزارش سیناپرس؛مطالعه و بررسی ضریب هوشی نیم میلیون نفر نشان می دهد که ارتباط مستقیمی بین آموزش، تحصیلات و ضریب هوشی (IQ) وجود دارد. پژوهش های تازه دانشمندان ثابت می کند که پشت سر گذاشتن یک سال آموزش زیاد باعث زیاد کردن بین یک تا پنج درجه هوش می شود.

بالارفتن ضریب هوشی با درس خواندن

نتایج تحقیقات پژوهشگران نشان می دهد که تأثیر تحصیلات زیاد بسیار نیرومند است و حتی این اثرات در ضریب هوشی افرادی که در دهه ۷۰ تا ۸۰ سالگی خود نیز به آموزش می پردازند، قابل اندازه گیری است و ارتباطی آشنا شده است را می توان بین هوش و آموزش مشاهده کرد. هرچند بسیار سخت است که بتوان ثابت کرد آموزش باعث اوج رفتن ضریب هوشی می شود ولی در این نتیجه های تأکید می شود که افراد هوشمندتر میل به زیادتری به داشتن تحصیلات زیاد دارند.

دکتر استوارت جی. ریچی (Stuart J. Ritchie) از پژوهشگران این گروه پژوهشی راجع به ارتباط آموزش و هوش اظهار داشت: «تجزیه وتحلیل های انجام شده است به وسیله گروه تحقیقاتی ما نشان می دهد، مدارک و شواهد بسیار نیرومند وجود دارد که وجود ارتباط بین آموزش و امتیاز آزمون هوش را اثبات می کند. ما در این پروژه پژوهشی ۴۲ مجموعه داده ها را با استفاده از چند طرح تحقیقاتی متفاوت موردبررسی قرار داده و دریافتیم که داشتن یک سال آموزش زیاد باعث زیاد کردن بین یک تا ۵ درجه هوش می شود.»

تحقیقات تازه پژوهشگران نشان می‌دهند که بین آموزش، تحصیلات و هوش ارتباط مستقیمی وجود داشته و هرسال آموزش زیاد باعث اوج رفتن بین یک تا ۵ درجه هوش خواهد شد.

گفتنی است درروند این تحقیقات از آزمایش های طبیعی استفاده شده است و درنتیجه آن مشخص شده است که آموزش باعث زیاد کردن هوش می شود. جهت نمونه می توان گفت؛ در دهه ۱۹۶۰ میلادی نروژ میزان آموزش اضطراری را دو سال زیاد کردن داد. پژوهشگران جهت پیدا کردن ارتباط هوش و آموزش به بررسی هر دو گروه پیش ازاین قانون و بعد ازآن پرداختند تا مشخص کنند که چگونه آموزش بر هوش تأثیرگذار است.

دکتر ریچی در ادامه توضیحاتش اظهار داشت: «حیرت انگیزترین مسئله این است که اثرات آموزش را می توان درزمانی طولانی تر نیز مشاهده کرد و حتی اثرات آن را در افرادی که در دهه ۷۰ و ۸۰ سالگی خود آزمایش داده اند، می توان دید. به نظر می رسد که اوج بردن تحصیلات در طول عمر اثرات مفیدی بر هوش خواهد داشت.»

در این پروژه تعداد زیادی از انواع مطالعات و بررسی ها ازجمله مطالعات فرا تحلیلی که مشمول بر بیش از نیم میلیون شرکت کننده از ۴۲ مجموعه داده بوده، به کار گرفته شد. دکتر ریچی در خاتمه توضیحاتش تأکید کرد: «مرحله بعدی آشکار کردن مکانیسم های این اثرات آموزشی بر هوش است تا سیاست های آموزشی تازه بر اساس آن شکل بگیرد.»

بالارفتن ضریب هوشی با درس خواندن

واژه های کلیدی: آموزش | آموزشی | ارتباط | تحقیقات | اثرات مفید | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs