careerer قورباغه سینمایی قورباغه مهران رجبی

careerer: قورباغه سینمایی قورباغه مهران رجبی نیوشا ضیغمی برنامه ریزی مهران غفوریان اخبار فرهنگی و هنری

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ادعاهای قالیباف شبیه رییس‌جمهور قبلی است/ دولت بعدی روحانی جوان‌تر خواهد بود

رییس ستاد فرهنگیان حسن روحانی گفت:‌ قالیباف گفته است که رشد اقتصادی را به بالای ۲۵ درصد می‌رسانم. کسانی که به ایشان مشورت می‌دهند یا آشنایی اولیه با اقتصاد ندار

ادعاهای قالیباف شبیه رییس‌جمهور قبلی است/ دولت بعدی روحانی جوان‌تر خواهد بود

نجفی: ادعاهای قالیباف شبیه رییس جمهور قبلی است/پوپولیسم فریبکارانه را باید افشا کنیم/ دولت بعدی روحانی جوان تر خواهد بود

عبارات مهم : ایران

رییس ستاد فرهنگیان حسن روحانی گفت: قالیباف گفته است که رشد اقتصادی را به بالای ۲۵ درصد می رسانم. کسانی که به ایشان مشورت می دهند یا آشنایی اولیه با اقتصاد ندارد یا دروغ می گویند.

به گزارش ایلنا، محمدعلی نجفی در همایش مسئولان ستادهای فرهنگیان حسن روحانی اظهار داشت: آقای قالیباف ادعا می کند که من درآمد کشور را ۲.۵ برابر می کنم، این ادعا شبیه ادعاهای دولت قبل و رییس جمهور قبلی است و فقط رنگ و لعابش عوض کردن کرده هست. جهت کسب این درآمد باید رشد سالیانه اقتصادی ۲۵ درصد باشد در حالیکه میانگین رشد سالیانه ما در ۴ دهه گذشته فقط ۳ درصد بوده است

ادعاهای قالیباف شبیه رییس‌جمهور قبلی است/ دولت بعدی روحانی جوان‌تر خواهد بود

او افزود: قالیباف گفته است که رشد اقتصادی را به بالای ۲۵ درصد می رسانم. کسانی که به ایشان مشورت می دهند یا آشنایی اولیه با اقتصاد ندارد یا دروغ می گویند. قبلا ایشان گفته بود که اگر بخواهم کاندید ریاست جمهوری شوم، باید بر سر من اجماع شود ولی نه تنها اجماع نشد بلکه در رای گیری جمنا چهارم شده است بود.

نجفی اضافه کرد: بعد از رای گیری جمنا گفته شد که بعضی که منظورشان زاکانی و بذرپاش بود، یک عده نیرو آورده اند تا رای دهند و تقلب کرده اند. این ها که بین خودشان این کارها را انجام می دهند چه بر سر مردم می آورند؟ در نهایت آقای قالیباف انصراف داد و بعد از آن دقایق اخر جهت عضویت آمد.

رییس ستاد فرهنگیان حسن روحانی گفت:‌ قالیباف گفته است که رشد اقتصادی را به بالای ۲۵ درصد می‌رسانم. کسانی که به ایشان مشورت می‌دهند یا آشنایی اولیه با اقتصاد ندار

نجفی با بیان اینکه کارنامه ۴ ساله اخیر قالیباف اصلا قابل دفاع نیست، گفت: پوپولیسم فریبکارانه را باید افشا کنیم تا مردم دچار انحراف نشوند. اقای قالیباف گفته است که ۵ میلیون شغل ایجاد می کنم ایشان راهکار باید بدهد که چگونه می تواند این کار را انجام دهد؟

نجفی در ادامه صحبت خود اظهار داشت: یکی از پرسشها در انتخابات، پوپولیسم فریبکارانه هست. اینکه آیا در سال های اخیر این جریان تقویت شده است جای بحث بسیاری وجود دارد. نگرانی اینجاست که خدایی نکرده پوپولیسم فریبکارانه مسیر اگاهانه گزینش را تحت تاثیر قرار دهد. با طرح شعارهای پوچ مردم دچار ابهام و انحراف در تصمیم گیری میشوند و نباید بگذاریم این اتفاق بیافتد.

او خطاب به مسولان ستاد فرهنگیان روحانی افزود: مساله اول که باید مورد توجه قرار گیرد، تلاش جهت همکاری حداکثری است.

ادعاهای قالیباف شبیه رییس‌جمهور قبلی است/ دولت بعدی روحانی جوان‌تر خواهد بود

رییس ستاد فرهنگیان روحانی اضافه کرد: در حال حاضر تعدادی از فرهنگیان در زندان هستند و بعضی ها تلاش می کنند به واسطه این موضوع، مردم را دلزده و ناامید کنند. یک جریان فکری است که در عمل بدشان نمی آید که مردم کمتر شرکت کنند که البته تحلیل ارزش زودگذر و حزبی و جناحی هست. این ها فکر می کنند رای خاکستری جامعه هرچقدر به سمت صندوق بیاید به نفع اصلاح طلبان است و هر چقدر کمتر رای دهند به نفع ماست. بله درست است اگر همه در این کشور بخواهند رای دهند، حتما به اصلاح طلبان و روحانی رای می دهند. بنابرین در وهله اول تلاش کنیم جمعیت بیشتری پای صندوق ها بیایند.

نجفی بیان کرد: توصیه دوم این است که باید مردم را به همان دلایلی که در سال ۹۲ رای تاریخی را دادند، بار دیگر همان دلایل را یادآوری کنیم. در سال ۹۲، نخستین دوره انتخابات بود که یکی از محورهای تصمیم گیری مردم، پرسشها مربوط به دیپلماسی خارجی بود. قبل از سال ۹۲ کمتر به عنوان دیپلماسی و مسایل بین المللی توجه داشتند. چون مردم نگرانی و وحشت داشتند. درست است آن اقا می گفت تحریم ها ورق پاره ای بیش نیست ولی مردم می فهمیدند قطعنامه ها شروع حرکت های خطرناک نسبت به کشور عزیزمان ایران بود و تحریم ها کم کم داشت بر زندگی مردم تاثیر می گذاشت.

رییس ستاد فرهنگیان حسن روحانی گفت:‌ قالیباف گفته است که رشد اقتصادی را به بالای ۲۵ درصد می‌رسانم. کسانی که به ایشان مشورت می‌دهند یا آشنایی اولیه با اقتصاد ندار

او با بیان اینکه باید به مردم یادآوری کنیم که احتمال برگشت به قبل وجود دارد، گفت: با آمدن ترامپ خط و نشان ها شروع شده است هست. اسرائیل از زمانی که مذاکرات شروع شد مرتبا صحبت از عدم اعتماد به کشور عزیزمان ایران در سطح بین المللی می کند. سعودی ها بیشترین تلاش را می کنند که کشور عزیزمان ایران را به سمت انزوا سوق دهند. اگر سال ۹۶ اشتباه تصمیم بگیرند، تحریم ها امکان برگشت خواهد داشت. کسانی که از ابتدای برجام با ان مخالف بودند اگر سر کار بیایند، از فضایی که برجام به وجود اورده، توان استفاده را نخواهند داشت.

نجفی با اشاره به اینکه آن چیزی که خطرناک هست، سر دادن شعارهای غیر قابل اجراست یا شعارهایی که اگر اجرا شود به ضرر مصالح مردم خواهد بود، گفت: ببینید که در سال ۸۴ و ۸۸ چه شعارهایی مطرح شد. شعار نهم و دهم “ما می توانیم” بود که پرسش اینجاست که آیا واقعا توانستند؟

ادعاهای قالیباف شبیه رییس‌جمهور قبلی است/ دولت بعدی روحانی جوان‌تر خواهد بود

رییس ستاد فرهنگیان روحانی ادامه داد: احمدی نژاد می گفت بیکاری را ریشه کن می کند ولی دیدید که چطور شد. گفت که تا آخر فرودوین ۹۰، مسئله مسکن نخواهیم داشت و دیدید که چه شد.

رییس ستاد فرهنگیان روحانی در پاسخ به این پرسش که آیا در دولت بعدی شما را در سمت وزیر آموزش و پرورش خواهیم دید؟ گفت: در این رابطه تصمیمی نگرفتم و مشورتی هم با بنده در این زمینه انجام نشده هست. روحانی نظرش این است که دولت بعد پرتحرک تر، باانگیزه تر و با میانگین سنی جوانتری باشد تا بتواند با سرعت بیشتری خواسته ها را محقق کند. تاکنون جهت هیچ یک از وزارتخانه ها تصمیمی گرفته نشده است.

واژه های کلیدی: ایران | قالیباف | فرهنگیان | حسن روحانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs